Збори зернових б’ють рекорди, але ціни на пшеницю продовжують зростати

Поділитись

Збори зернових б’ють рекорди, але ціни на пшеницю продовжують зростати

На Херсонщині урожай – найбільший за останні 30 років, а показник на Хмельниччині – найвищий в Україні. Після помітного подорожчання у понеділок, 30 серпня, ціни на пшеницю від зернотрейдерів продовжують рости.

Після жорсткого падіння ціни злетіли

Вартість пшениці різко змінювалася протягом минулого тижня (23-29 серпня). У понеділок, 23 серпня, ціна трималася на рівні 7291 гривень за тонну. До кінця тижня, 27 серпня, вартість сильно впала – до 7227 гривень.

30 серпня – знову стрибок вгору: ціна виросла на 100 гривень (якщо порівнювати з початком минулого тижня) до 7327 гривень за тонну. Повільно, але впевнено вартість продовжує зростати і станом на 31 серпня.

Цікаво, що в 2020 році вартість зернової культури помітно зросла. Якщо на початку минулого року ціна пшениці трималася на рівні близько 4500 гривень за тонну, то в кінці року піднялася до більш семи тисяч гривень.

Рекордні збори зернових

На Хмельниччині завершилося збирання ранніх зернових культур. Завершено збирання на площі в 387 тис. га:

  • валовий збір ранніх зернових склав 1,9 мільйона тонн;
  • озимий ріпак обмолочено на площі 81 тис. га: валовий збір – майже 300 тисяч тонн.

Цьогоріч показники врожайності ранніх культур на 20-22% перевищують минулорічні.

На Херсонщині урожай зернових найбільший за останні 30 років. Станом на 29 серпня, урожай зернових і зернобобових культур приніс області 3100 тисяч тонн. Для порівняння в 2020 році через посуху зібрали 2300 тисяч тонн зернових, зернобобових та технічних культур. У цьому році тільки пшениці отримали 2100 тисяч тонн. Для порівняння: у 2020 році – 723 тисячі тонн.

Через вологу погоду збір врожаю почався на два тижні пізніше, ніж зазвичай. Аграрії кажуть, що через підвищену вологу цього літа довелося застосовувати більш дорогі засоби для боротьби з грибком, що вплинуло на собівартість зерна.

Джерело