Законопроект №5600 порушує баланс інтересів держави та промисловців

Поділитись

Законопроект №5600 порушує баланс інтересів держави та промисловців

Підвищення податків в умовах ризиків від карантинних обмежень і пандемії – хибний шлях, жодна країна у світі не дозволяє собі в такий період підвищувати фіскальне навантаження на суб’єкти економіки. Держава має враховувати інтереси промисловості і не допускати, щоб через підвищення податків наша продукція втратила конкурентоздатність на світових ринках.

Про це заявив президент Українського союзу промисловців і підприємців Анатолій Кінах, коментуючи “ресурсний” закон №5600, голосування по якому заплановане на наступний пленарний тиждень.

“Необхідно враховувати (рівень оподаткування – Ред.) з точки зору конкурентоспроможності конкретних галузей. Галузь гірничо-металургійного комплексу – це по суті одне з небагатьох джерел як експорту, так і надходження валюти в країну, тому необхідно чітко формувати баланс інтересів держави і бізнесу в гірничо-металургійному комплексі. Але це повинні бути чіткі техніко-економічні обґрунтування, які повинні враховувати всі складові – починаючи з кон’юнктури внутрішніх і зовнішніх ринків, а також тарифне навантаження, включаючи тарифи на перевезення вантажів”, – підкреслив він.

Він зауважив: європейські країни у кризові часи знижують рівень оподаткування, формують стимули для того, щоб підтримати на високому рівні зайнятість і платоспроможність як населення, так і бізнесу.

“Тому однозначно, особливо в умовах зниження цін на сировину на зовнішніх ринках, приймати рішення про підвищення рентної плати і ставки екологічних викидів, які значно знижують конкурентоспроможність продукції – неприпустимо. Особливо маючи на увазі, що на зовнішніх ринках зростає конкуренція в секторі гірничо-металургійної продукції, і виробникам доведеться інвестувати більше”, – наголосив Кінах.

Він також додав, що, законопроєкт здатен дестабілізувати діяльність не тільки ГМК, а й інших галузей економіки.

“Тому ще раз підкреслюю: в умовах кризи, у тому числі стагнації національної економіки, неприпустимо підвищувати фіскальний тиск на суб’єкти економіки, бо це буде тільки погіршувати і соціально-економічну ситуацію, і показники в цілому промисловості України”, – резюмував Кінах.

Раніше економічний експерт Борис Кушнірук заявив, що світ може скотитися в нову хвилю економічної кризи, в тому числі посилену новою хвилею пандемії. У таких умовах підвищення податків для бізнесу є надзвичайно поганою ідеєю, що може спровокувати масштабну кризу в Україні.

У свою чергу народний депутат Сергій Магера заявив, що ухвалення законопроекту №5600, яким підвищуються податки для українських галузей, погіршить економічну ситуацію в країні, призведе до збитків і вдарить по мільйонам українців.

Джерело