Їжа чи секс: лікар підказує, як зробити правильний вибір

Поділитись

Їжа чи секс: лікар підказує, як зробити правильний вибір

Білоруський лікар Андрій Біловешкін, к. м. н., автор і ведучий навчальних семінарів із ресурсів здоров’я, коментує народну мудрість, яка говорить, що кожен чоловік із плином часу повинен зробити вибір між їжею і жінками.

«Дружини часто запитують, як достукатися до чоловіків, щоб вони могли змінити своє харчування? Ось вам лайфхак: надішліть їх здати аналіз на рівень тестостерону (загальний і вільний). Коли чоловік отримує підкреслений червоним свій тестостерон, це може зачепити його куди глибше за довгі розмови про користь здорового харчування. Загроза мужності працює напрочуд сильніше, ніж можливість продовження життя або навіть здоров’я мозку», — розповідає Андрій Біловешкін.

Що ширша талія, то менший рівень тестостерону, говорить лікар. Якщо з віком чоловік і так втрачає тестостерон зі швидкістю 1 % на рік, то вісцеральний жир прискорює цей процес. У міру збільшення кількості вісцерального жиру відбуваються такі зміни: знижується рівень тестостерону, зростає рівень естрогенів, збільшується кількість запальних молекул. За 10 років (із 30 до 40) рівень тестостерону у чоловіків падає майже на 60 %.

Окрім зниження тестостерону, надмірна вага призводить до судинних порушень, адже порушується вироблення оксиду азоту, який розширює судини. Також ожиріння порушує роботу дофамінової системи мозку, що призводить до «синдрому дефіциту задоволеності». В огляді науковці назвали прутень «канаркою у вугільній шахті» (поведінка канарки показує скупчення газів в шахті), адже еректильна дисфункція передбачає підвищений на 59 % ризик серцево-судинних захворювань. Виміряти рівень вісцерального жиру можна за допомогою біоімпеданса, антропометрії, УЗД, вісцеральний індекс, DEXA, розповідає лікар.

«Тому підтримка здорової структури тіла і здорове харчування — це запорука сексуального здоров’я на довгі роки, а ожиріння призводить до зниження лібідо і еректильної дисфункції. Дієта і вправи допомагають у багатьох випадках вилікувати еректильну дисфункцію не психологічних причин. Ба більше, в довгостроковій перспективі навіть у людей без зайвої маси тіла помірне обмеження калорій дозволить поліпшити показники здоров’я, включаючи сон і лібідо», — запевняє Андрій Біловешкін.

Джерело