Європейські млини готові платити за українську продовольчу пшеницю по 400$ за тонну

Поділитись

Європейські млини готові платити за українську продовольчу пшеницю по 400$ за тонну

Українська кукурудза все ще продовжує перенасичувати всі логістичні напрямки. Пропозиція переважає попит та логістичні можливості. Про це повідомляють аналітики SPIKE BROKERS.

Українські гравці недоотримують 50-70 дол/мт, переплачуючи за додаткову залізничну та автомобільну логістику.

«Варто відзначити про балансування відвантажень кукурудзи в основному в двох напрямках – Румунія та Польща.

В напрямку DAP Констанца (Румунія) кукурудза торгувалась в діапазоні 275-285€. В цьому напрямку зосереджено близько 3 тис. вагонів,  – зауважують аналітики. – В напрямку Польщі все ще спостерігається значна затримка у підтвердженні планів на відвантаження від 7 до 15 днів. DAP кордон торгувався в диапазони 245-255$ та з доставкою автомобілями 260-270$ DAP завод квіт-трав. DAP Рені торгувався за цінами 240-250$ DAP порт квітень в залежності від термінів поставки».

Млини в Румунії/Польщі/Угорщині/Словаччині готові платити за продовольчу пшеницю з України в діапазоні 360-400$ за тонну в залежності від логістики.

Експорт пшениці хоч і не заборонений, але спостерігається певна затримка в отриманні ліцензій експортерами. Внутрішній попит в Україні суттєво перенасичений пропозиціями. Рівні цін українських млинів залишаються в діапазоні ₴7-7,5 тис. DAP завод.

Соя ГМО торгувалась до рівня  $570-580 DAP Рені поставка квітень. Європейський попит на сою НЕ ГМО знаходився на рівнях $710-720 DAP завод. Є попит на Італію за цінами €700-710.

Соняшник зазнав ще корекції вниз по ціні по деяким напрямкам. В основному були перенасичені пропозиціями Румунія та Болгарія.

Звичайний соняшник скоригувався до рівня 735-745$ DAP південь Румунії та північ Болгарії. Більш дальні напрямки в Болгарії торгувалися на рівнях до 770$ DAP доставлено до заводу. Премія за ВО соняшник зберігається в діапазоні 40-50$ за тонну.

Джерело