Яку погоду очікувати українцям в серпні

Поділитись

Яку погоду очікувати українцям в серпні

Липень добігає кінця, йому на зміну йде останній місяць літа – серпень. День скоротився на годину, але за вікном, як і раніше, немає темряви майже дві третини доби.

За розрахунками народного синоптика Леоніда Горбаня, третій місяць поточного літа виявиться протилежністю другого: дощів майже не буде, а спеки вистачить. Лише першого тижня серпня очікуються дві невеликі майже бездощові бурі, потім опади припиняться, а стовпчик термометра щодня повзтиме все вище і вище. До середини місяця вдень може бути під +40 за майже повної відсутності хмар. Після 18-го ненадовго “запахне осінню”, температура на 2-3 дні різко знизиться до +20-22 градусів під впливом холодного антициклону.

Перед днем Незалежності знову потеплішає до + 26-28 градусів – і літо на цьому закінчиться. Якщо парад на честь 30-ї річниці свята ще відбудеться в неспекотний сонячний день, то через день-два різко похолодає. Попрощається з нами літо зливою.

Синоптики Укргідрометцентру прогнозують, що цьогорічний серпень очікується більш спекотним, ніж зазвичай.

Як розповів нам директор Укргідрометцентру Микола Кульбіда, температура в серпні буде вищою за норму на 1-1,5 градуси. Кульбіда уточнив, що це нова норма, за підсумками спостережень за 30-річний період з 1991 по 2020 рік, вона вища, ніж попередня норма, з 1981 по 1990 рік.

Середня місячна температура в серпні передбачається 20-25 градусів тепла, в Карпатах 16-18 градусів, це стільки ж, скільки було в липні, який вважається найспекотнішим місяцем літа.

“Кількість днів з високою температурою повітря, це +30 і більше градусів буде дуже великою, причому незалежно від регіону, – каже Микола Кульбіда. – Найімовірніше, прохолодніше буде на заході, а в решті регіонів можливо до 20 спекотних днів, а на півдні – майже весь місяць виявиться дуже спекотним і сухим. Водночас не випадає очікувати, що Україну продовжать заливати дощі, період сильних дощів минув”.

За даними багаторічних спостережень, абсолютний мінімум температури повітря в серпні становить 2 градуси морозу і спостерігався не тільки у високогір’ях Карпат, а й у північних, Волинській, Харківській, Луганській і Запорізькій областях.

Абсолютний максимум температури повітря – 42 градуси тепла, спостерігався у Тернопільській і Чернігівській областях.

Місячна кількість опадів очікується 31-80 мм, на Прикарпатті місцями 95-99 мм, що в межах кліматичної норми.

Але з дощами вийде “де густо, де пусто”, особливо в південних і східних регіонах, там дощів може бути набагато менше, ніж мізерні три сантиметри на місяць чи загалом по міліметру дощу на день.

Узагальнений прогноз погодних сайтів показує, що вони “бачать” серпень у більшості регіонів спекотним і сухим. Але погода в західних областях помітно відрізнятиметься від погоди на решті території країни. На заході майже весь місяць очікується комфортна температура, близько 25 градусів вдень, а ближче до кінця серпня навіть +22 градуси. Однак і дощів тут пройде помітно більше, особливо в першій половині місяця.

Втім, почнеться серпень дощами скрізь. Така погода, зазвичай, характерна для перших днів цього місяця і навіть відображена в народних прикметах. “Святий Ілля наробить гнилля”, – кажуть в народі. Нагадаємо, день пророка Іллі – 2 серпня.

Надалі погода поліпшиться і чим далі на південь та схід, тим буде тепліше й сухіше. Якщо у Волинській, Чернігівській, Київській, Сумській областях невеликі дощі затримаються на весь перший тиждень серпня, то в Херсонській вони припиняться вже 3-4 числа, в Луганській і Харківській – 2-го. У цих регіонах майже всі наступні дні виявляться безхмарними і спекотними.

Денна температура повітря на півдні та сході країни в середині місяця перевищить +30-32 градуси в тіні, а вночі не опуститься нижче +18-20 градусів. Прохолодніше буде в центральних регіонах: вдень близько +28-30 градусів, вночі +15-17.

У Києві найбільш спекотною і сухою буде середина місяця, температура вдень до +30. А на 30-річчя Незалежності погодні сайти обіцяють нам +24 градуси і дощ з грозою. Тож учасники параду, схоже, муситимуть марширувати по калюжах, а глядачі – ховатися під парасольками.

Загалом прогноз погодних сайтів близький до розрахунків Леоніда Горбаня і даних Укргідрометцентру, за винятком температур. Інтернет-метеорологія “не бачить” потужної спеки, яка доходить вдень до +35 градусів в тіні й вище.

Джерело