Як зміниться здоров’я, якщо щовечора пити вино

Поділитись

Як зміниться здоров’я, якщо щовечора пити вино

Прийнято вважати, що випивати по 100-200 г якісного вина під час обіду або вечері абсолютно нешкідливо. Навіть медики іноді кажуть, що так людина захищає себе від токсинів, онкології, шкірних висипів та хвороб ШКТ. Мовляв, у Франції та Італії так усе роблять. То чому нам не можна?

Проте, за словами лікаря-дієтолога Євгена Височенка, останні наукові дослідження на цю тему підтвердили, що щодня пити вино шкідливо. Він розповів, як насправді зміниться здоров’я людини, яка любить побалувати себе червоним чи білим вином щодня.

Ось три найчастіші наслідки щоденних навіть помірних виливів, які стануть помітні вже через кілька місяців після появи «нової традиції»:

Зайва вага. Алкоголь для організму – умовний супротивник, якого треба швидше переробити. Тому більшість енергії, одержуваної з їжі, витрачається саме цього, а чи не на жиросжигание. Звідси поступове збільшення живота та інших частин тіла. Крім того, не варто забувати і про те, що будь-який алкоголь збуджує апетит. Тому любителі вина часто переїдають.

На обличчі з’являються сліди втоми. Навіть 100 г вина, випиті за вечерею, завадять добре виспатися. А значить, вранці людина буде кілька годин ходити зі злегка пом’ятим обличчям. Якщо вечірні традиції не припиняться, то незабаром під очима з’являться помітні кола чи припухлості, а шкіра набуде нездорового блідого відтінку.

Проблеми зі шлунком. Більшість любителів вина з часом діагностують різні захворювання, пов’язані з печінкою або шлунком. У кращому разі панкреатит, а в найгіршому – онкологію. Втім, як запевняє Євген Височенко, якщо пити по келиху вина один чи два рази на тиждень, то можна, навпаки, трохи покращити роботу органів шлунково-кишкового тракту.

Джерело