Як вживання солодких газованих напоїв впливає на роботу мозку

Поділитись

Як вживання солодких газованих напоїв впливає на роботу мозку

За даними вчених, вже у найближчі 30 років може різко збільшитися кількість людей, які страждають на старече недоумство. Одним з факторів, що сприяє розвитку деменції, вчені назвали солодкі напої, які останнім часом набрали особливу популярність. Результати своїх досліджень вони опублікували у Alzheimer’s & Dementia.

Солодкі напої, газовані води дедалі частіше почали з’являтися на нашому столі. Найбільше до залежності від цих напоїв схильні діти, а також люди більш молодого віку. Рафінований цукор, що міститься у складі даних продуктів, за підтвердженими вченими даними, сприяє розвитку ожиріння, підвищенню артеріального тиску, розвитку запальних процесів у організмі і захворювань серцево-судинної системи.

Вчені з Медичної школи Бостонського університету провели дослідження неврологічного здоров’я, яке показало, що вживання солодких напоїв більше двох разів на тиждень може на 11 років прискорити старішання мозку. Ці дані отримані у результаті проведення аналізу даних близько 4 200 осіб. Опитування і тестування, які були проведені серед учасників експерименту, показали, що люди, які пили солодкі напої і газовані води до двох разів на день, частіше зіштовхувалися з проблемами запам’ятовування, ніж люди, які не вживали напої з даної категорії. Вживання 1-2 порцій цих напоїв на день прискорило старішання мозку на 1,6 року.

“Водночас, більш часте вживання даної продукції (більше двох разів на день), змогло прискорити старішання мозку майже на 11 років раніше за фізіологічний термін. Також нами було зафіксоване зменшення об’єму мозку у людей, які регулярно вживали цукровмісні напої. Заміна цукру на підсолоджувачі не змогла поліпшити показники діяльності мозку”, — повідомляє професор Судха Сесхадрі.

Джерело