Як в Україні завершився сезон жимолості

Поділитись

Як в Україні завершився сезон жимолості

Жимолость в Україні поки що вважають нішевою та малопопулярною. Проте все більше виробників щороку створюють плантації саме з цією культурою. Про перші підсумки вирощування жимолості розповіла співвласниця розсадника «Фруктовий сад АТ» Анна Домбровська.

Ділянка жимолості компанії «Фруктовий сад АТ» закладена минулого року, наразі там ростуть 3-річні саджанці, з яких цьогоріч зібрали перший урожай.

“Загалом урожайність жимолості була досить хорошою. Зимові морози її не пошкодили, а весняні дощі не завадили ефективному запиленню, – зазначила Анна Домбровська. – Найсмачнішими були сорти Вострог і Аврора. При цьому найбільшою врожайність була у сортів канадської селекції”.

За словами співвласниці розсадника «Фруктовий сад АТ», жимолость в Україні з часом завоює свого споживача.

“Цього року ми вперше спробували реалізовувати ягоди, однак не дуже вдало, адже ця культура українцям поки не знайома. На жаль, у супермаркетах продається жимолость сортів старої селекції, ягоди яких не такі солодкі, з гірчинкою… І той, хто вперше пробує саме таку ягоду, розчаровується і вдруге вже її не захоче”, – нарікає Анна Домбровська.

Джерело