Як скоротити норми внесення добрив без зменшення врожайності

Поділитись

Як скоротити норми внесення добрив без зменшення врожайності

Подорожчання добрив для господарства «Птахівниче» на Дніпропетровщині не стало викликом, адже тут уже давно зменшили норми внесення добрив, не чекаючи, коли ціни на них зростуть. І далі працюють над зменшенням. Про це розповів агроном господарства Максим Ніценко.

«За 10 років практики no-till переконалися, що ця технологія дає змогу, зменшуючи дози добрив і навіть відмовляючись від них, отримувати такі самі врожаї, як і з добривами», – зазначив Максим Ніценко.

Це відбувається внаслідок збільшення в ґрунті вмісту органічної речовини (гумусу), яка надалі завдяки біоті мінералізується та переходить у доступну форму. І рослини поступово засвоюють із ґрунту ці речовини.

Натомість за традиційного вирощування, з обробітком ґрунту, поверхня ґрунту постійно відкрита, тож волога більше випаровується і температура ґрунту підвищується. Отже, гине мікрофлора, яка є ґрунтотворцем, завдяки якій відбуваються всі хімікобіологічні процеси, що і покращують родючість.

Окрім того, різні обробітки ґрунту порушують баланс надходження кисню та вуглекислого газу до біоти, що і призводить її до часткової загибелі.

«Загортаючи рослинні рештки на глибину, ми тим самим не даємо їм змоги в природному темпі трансформуватися або, інакше кажучи, інгібуємо процеси мінералізації. Все це призводить до зменшення родючості ґрунту», – додав Максим Ніценко.

Джерело