Як обдурюють покупців на ринках

Поділитись

Як обдурюють покупців на ринках

Виконавчий директор “Союзу споживачів України” Максим Несміянов розповів, як продавці на ринках обраховують і обважують покупців, і пояснив, як не стати жертвою обману.

“Зазвичай вони все закидають товаром, і ви не бачите цифри на вагах. Я зазвичай підходжу і кладу на терези свій телефон. Для мене це контрольна вага. Якщо я бачу, що він на вагах важить більше, то я пропоную вирішити проблему по-хорошому або по-поганому. По-хорошому – це мені дають товар на суму різниці або відшкодовують грошима. По-поганому – я йду до адміністрації ринку, ми розвертаємо ваги, викликаємо поліцію і за фактом обрахування і обважування починаємо конфліктувати”, – розповів Максим Несміянов.

Експерт розповів про ще один спосіб обману покупців:

“Ви замовили різні продукти, вони вам на калькуляторі щось рахують. Краще продавцеві на базарі не довіряти, ви вмикайте на телефоні калькулятор. Можна і не брати до уваги, але щоб продавець це бачив. І головне, даєте велику купюру – 200, 500 грн – артикулюйте і стежте. Тому що людину часто заговорюють, дають здачу не з 500, а з 200. Людина відходить, потім повертається і каже: а 300 грн де? А продавець каже: я дав з 500 грн”.

“Багато споживачів потрапляють у неприємності, коли купують у сегменті соцмереж, коли неможливо встановити, хто продавець. Люди часто перераховують гроші невідомим особам, і повернути їх неможливо. Обов’язково потрібно перевіряти, в кого ви купуєте, не перераховувати кошти безпосередньо на картки, не давати реквізити своєї картки. Для розрахунків у мережі краще мати окрему карту, яка буде з нульовим балансом”, – заявив експерт.

Джерело