Винахід викладача Дніпровського університету заощадить аграріям мільйони гривень

Поділитись

Винахід викладача Дніпровського університету заощадить аграріям мільйони гривень

Йдеться про модернізацію стандартних посівних машин. Відомо, що кожні 48 годин вони повинні робити технічну зупинку для змащення, яка триває по 4—4,5 години. Це 25 га «простою» — майже 500 га вчасно не засіяної площі за сезон.

Олексій Деркач запропонував замінити деякі металеві частини на деталі з полімерного композита. Для однієї посівної машини їх потрібно 500—700 штук. Це дає змогу вчасно засіяти дев’ять тисяч гектарів на рік, а не 4—5, як раніше. Додатковий дохід становитиме вісім мільйонів гривень.

Свого часу «композитний» проект зацікавив навіть Міністерство освіти і науки. У 2014 році розробку подали на премію Кабінету Міністрів. Але почалася війна, й фінансування припинили. У тому ж році автори встановили рекорд України, а в 2016-му ще раз самі його побили. Тоді посівним комплексом без зупинки для змащення засіяли 17 251 га.

Також з’ясувалося, що машина з полімерними деталями вигідна не лише з технічної сторони, а й з економічної також. Адже зерно сіється рівно, сходить і дозріває одночасно. Нову технологію вже застосовують майже сорок агропідприємств і холдингів.

До речі, дочка винахідника запропонувала виготовляти ці деталі з переробленого пластику.

Джерело