Вчені назвали напій, що вбиває коронавірус

Поділитись

Вчені назвали напій, що вбиває коронавірус

Розпивання алкоголю не врятує від коронавірусу, але ним можна ефективно продезінфікувати шкіру. Covid-19 більш чутливий до алкоголю, ніж інші види коронавірусу. Такого висновку дійшла група вчених з Німеччини та Швейцарії в ході експерименту.

“Вірус можна майже повністю знищити при концентраціях етанолу до 30 відсотків”, – кажуть фахівці.

Хоча в багатьох спиртних напоях, таких як віскі, горілка або джин, вміст алкоголю вище за цей рівень, вчені радять використовувати їх як дезінфікуючий засіб для рук тільки в безвихідних ситуаціях.

Вчені наголошують, що люди не повинні розглядати вживання алкоголю як спосіб запобігти або вилікувати Covid-19.

Стефані Фендер з відділу молекулярної та медичної вірусології Рурського університету в Бохумі та її співробітники використовували вірусний штам від пацієнта з Мюнхена, а потім інфікували їм клітини тварин. Ці клітини поміщали у спиртові розчини різної сили.

Спочатку вони скуштували розчин 85-відсоткового етанолу з водою, формула, рекомендована Всесвітньою організацією охорони здоров’я для виготовлення антисептиків для рук у домашніх умовах. Виявилось, що формула може усунути вірусну активність після 30 секунд контакту.

Потім вони повторили випробування при нижчих концентраціях етанолу. За десяти і двадцяти відсотків вірус залишився недоторканим, але коли вміст алкоголю досяг 30 відсотків, рівень дезінфекції виявився на рівні формули ВООЗ.

За словами дослідників, новий коронавірус виглядає більш уразливим для алкоголю, ніж два інші коронавіруси — важкий гострий респіраторний синдром (SARS) та близькосхідний респіраторний синдром (MERS).

Лі Чжун, професор школи громадської охорони Нанкінського університету, попередив, що пити алкоголь для боротьби з коронавірусом марно: такі інфекції починаються в нижній частині легень, а не в горлі. Але протирати руки у крайніх випадках їм можна.

Джерело