В Україні подорожчають яблука

Поділитись

В Україні подорожчають яблука

До кінця року яблука в магазинах подорожчають на 5 грн/кг, до 14-15 грн/кг, спрогнозувала аналітикиня Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ) Світлана Литвин.

«Середня ціна на яблука станом на 10 листопада 2021 року становить 9,78 грн/кг, що на 5% перевищує ціну на початку місяця», – сказала Світлана Литвин.

Експертка зазначила, що цього року в Україні добрий урожай яблук і водночас на ринок надійшла достатня кількість насамперед тих фруктів, які не призначені для тривалого зберігання. Це призвело до зниження ціни на цей продукт, при цьому ціна на якісніші яблука починає поступово зростати.

Також вона додала, що в міру того, як зменшуватиметься пропозиція яблук з нетривалим терміном зберігання та реалізуватиметься продукція з холодильних складів, ціна на фрукт зростатиме.

«Ці протилежно спрямовані тенденції і дають зростання середньої ціни на яблука. Однак хорошою новиною є той факт, що вона буде нижчою за торішню десь на 20% і ближче до новорічних свят становитиме близько 14-15 грн/кг», – сказала Світлана Литвин.