В Європі збільшився попит на клубні сорти яблук

Поділитись

В Європі збільшився попит на клубні сорти яблук

Попит європейських споживачів на клубні сорти яблук та органічні фрукти щороку зростає.

За даними агентства AMI, представленими сьогодні на конференції Prognosfruit 2022, що у нинішньому році проходить у м. Белград, Сербія, за останні 5 років простежується чітка тенденція приросту виробництва яблук клубних сортів у ЄС. Однією з ключових цифр, озвучених на сьогоднішньому Prognosfruit 2022 Хельвігом Швартау, AMI, став прогноз виробництва яблук клубних сортів у ЄС до 2025 року на рівні понад 1 000 000 тонн!

Рейтинг виробництва клубних сортів яблук у ЄС уже багато років очолює відомий сорт — Pink Lady. За прогнозами аналітиків, до 2025 року загальний обсяг виробництва цих яблук у ЄС досягне позначки 375 тис. тонн. При цьому, за двома наступними у рейтингу сортами, а саме за Story Inored і Kanzi, приріст виробництва до 2025 року прогнозується ще стрімкіший, а їхнє загальне виробництво досягне 95 тис. тонн і 80 тис. тонн відповідно.

У свою чергу, представники WAPA також прогнозують подальше зростання виробництва практично по всій лінійці клубних сортів яблук, що вирощуються європейськими садівниками, а саме такими: Pink Lady, Kanzi, Jazz, Ambrosia, Honey Crunch, Juliet, Junami, Evelina та ін.

Ще одним сегментом нинішньої яблучної конференції, що активно обговорюється, стало виробництво органічних яблук у Європі. За прогнозами аналітиків WAPA, в ЄС і надалі зростатиме інтерес до виробництва органічних яблук, що підтверджується зростаючим попитом на цю продукцію з боку споживачів.

Аналогічного сценарію розвитку ситуації на ринку органічних яблук у ЄС дотримуються і експерти AMI. Так, за їх оцінками, виробництво органічних яблук у ЄС у нинішньому сезоні з більшою ймовірністю досягне показників у 205 тис. тонн. І якщо повернутися на 2 сезони тому, то загальний обсяг вирощених у Європі органічних яблук був на порядок нижчий, конкретніше на рівні 145 тис. тонн.

Основні обсяги органічних яблук у Європі реалізуються із середини зими і практично протягом усіх весняних місяців року, тобто в той період, коли споживачам потрібна максимальна кількість вітамінів.

Що стосується цін на органічні яблука в ЄС, то традиційно найдоступнішими для покупців вони встановлюються з настанням літа, коли на ринку максимально зростає асортимент сезонних фруктів та ягід. А найдорожче органічне яблуко можна придбати наприкінці сезону, коли запаси цієї продукції у сховищах виробників максимально виснажені.

Джерело