В України зареєстровано п’ять нових сортів плодових культур

Поділитись

В України зареєстровано п’ять нових сортів плодових культур

В Україні зареєстровано п’ять популярних сортів плодових культур, які украй необхідні для вигідного експорту вітчизняних фруктів на заможні ринки західних країн й арабського світу. Процедуру реєстрації сортів, яка тривала три роки, успішно завершило ТОВ «Бахмутський плодорозсадник» — потужне розсадницьке господарство, що веде свою діяльність на Донеччині.

Отже, починаючи з грудня 2021 року в Державному реєстрі сортів рослин, придатних для поширення в Україні (далі — Реєстр), додалося п’ять плодових культиварів, що популярні у світовому товарному садівництві. А саме: яблунева підщепа М9 клон Т337; сорт яблуні Ред Делішен і клони; сорти черешні Регіна і Кордія; сорт сливи Президент.

Щойно зареєстровані підщепа та сорти є надзвичайно популярними у світовому садівництві, адже (сорти) дають для нього продукцію з високими смаковими та товарними характеристиками (витривалі у зберіганні, транспортуванні та торговому обігу, привабливі і смачні плоди), а підщепа дає змогу закладати сади яблуні, які надзвичайно швидко входять у товарне плодоношення.

Асоціація «Укрсадпром» на чолі з її головою Олександром Матвійцем приділяє велику увагу тому, щоби українські садівники могли легально вирощувати популярні сорти плодових культур. Для цього такі сорти в Україні потрібно передусім зареєструвати, й Асоціація «Укрсадпром» доручила це зробити ТОВ «Бахмутський плодорозсадник». Отже, завданням стало ввести потрібні садівникам сорти в Державний реєстр сортів рослин, придатних для поширення в Україні.

“Ми щойно зареєстрували п’ять сортів плодових, і на черзі реєстрація ще кількох — вишні сорту Лотовка, черешні сорту Самміт та прогресивної підщепи для персику і сливи GF 677, яка необхідна галузі для створення скороплідних садів цих культур. Популярні на світовому ринку свіжих фруктів плодові сорти реєструвати в Україні конче необхідно, бо на них є запит ринку, їх хочуть вирощувати садівники, що легально виробляють товарні партії плодів”, – йдеться в повідомленні.

Джерело