В українських селах дозволили будівництво багатоповерхівок

Поділитись

В українських селах дозволили будівництво багатоповерхівок

 Україні дозволили будувати багатоповерхові будинки в селах з населенням понад 1 тисячі осіб. Про це йдеться в постанові Шостого апеляційного адміністративного суду Києва за результатами розгляду рішення Окружного адмінсуду.

Отже, Апеляційний суд відхилив скаргу Міністерства розвитку громад і територій на рішення Окружного адмінсуду про визнання протиправним скасування наказу міністерства про закріплення в державних будівельних нормах заборони на будівництво багатоповерхових будинків в кварталах садибної забудови і селах з населенням понад 1 тис осіб.

“З 2 вересня рішення набуло законної чинності і відповідні норми ДБН більше не діють. Це відкриває вікно можливостей для забудовників в передмісті столиці”, – повідомив керуючий партнер юридичної компанії TOTUM Юрій Хапко.

Суд скасував пункт ДБН Б.2.2-12: 2019 “Планування та забудова територій”, згідно з яким максимальна допустима висота житлової забудови в селах з населенням понад 1 тис. осіб становить 12 м (чотири поверхи). А розміщення багатоквартирних будинків взагалі не допускається.

До того ж, до рішення суду, в містах з населенням до 50 тисяч осіб заборонялося будувати висотки вище 27 метрів (до 9 поверхів), а з населенням 50-100 тисяч – більше 48 метрів (до 16 поверхів).

Джерело