В Україні з’явилась сонячна електростанція без «зеленого» тарифу

Поділитись

В Україні з’явилась сонячна електростанція без «зеленого» тарифу

В Україні запустили сонячну електростанцію (СЕС), яка не використовує “зелений” тариф. Гірничорудна компанія Ferrexpo встановила пілотну СЕС потужністю 5 МВт на промисловому майданчику Полтавського гірничо-збагачувального комбінату. Особливість проєкту – це відсутність використання будь-яких дотацій чи “зеленого” тарифу.

Підкреслюється, що СЕС вироблятиме 6,5-7 млн кВт-год. електроенергії на рік, яка використовуватиметься підприємствами групи для власних потреб. У проєкті використано майже 10 тис. сонячних батарей.

Панелі встановлені на відвалах кар’єрів з метою раціонального використання площ.

За даними Держенергоефективності, Ferrexpo планує в середньостроковій перспективі збудувати електростанцію для виробництва відновлюваної енергії потужністю від 250 до 1000 МВт.

Як повідомлялося, інвестори об’єктів ВДЕ, підписуючи меморандум з урядом, погодилися, що в Україні призупинять нове будівництво сонячних електростанцій, які працюють за “зеленим” тарифом. У свою чергу, підприємства вітроенергетики хочуть відмовитися від “зеленого” тарифу після 2022 року і перейти на ринкові умови продажу електроенергії.

У 2020 році держава не змогла виконати свої зобов’язання перед виробниками енергії з відновлюваних джерел та розплатитися за придбану в них енергію за “зеленим” тарифом. Обсяг такої заборгованості у 2020 році сягнув 25 млрд грн.

Джерело