В Україні зупинилося скорочення поголів’я ВРХ в сільгосппідприємствах

Поділитись

В Україні зупинилося скорочення поголів’я ВРХ в сільгосппідприємствах

Операційна маржа виробництва молока в Україні в кінці 2021 мала найвищий рівень за час світової пандемії. А про відновлення привабливості молочного скотарства говорить зупинка скорочення поголів’я в сільгосппідприємствах.

Але високі ціни на продукцію рослинництва частково негативно позначились на тваринницькій галузі – весняний дефіцит, деяка економія на фуражі у міжсезоння та літня спека замовляли зниження середньої продуктивності (надоїв) господарств.

Аналізуючи динаміку операційної маржі за три роки, можна сказати, що середній показник продуктивності українських сільгосп підприємств (біля 25 кг на дійну корову) не дозволяє підтримувати рентабельність бізнесу на стабільно позитивному рівні. В той же час підприємства з продуктивністю (30+) демонструють хороші показники, за рахунок чого продовжують інвестувати в свій розвиток.

Основними трендами прийдешнього року очікуються продовження стабілізації поголів’я корів на промислових фермах, збільшення продуктивності та покращення якості молока-сировини.

Джерело