В Україні зростуть ціни на цибулю

Поділитись

В Україні зростуть ціни на цибулю

Через значну кількість опадів на початку вегетації та високі температури в липні-серпні навіть перевірені ЗЗР не змогли втримати перо цибулі в гарному стані. Фермери в соцмережах (Група в Телеграм «Овочі-фрукти-ягоди») активно обговорюють цьогорічний неврожай цибулі та ймовірне зростання ціни на середні й пізні сорти у перспективі кількох тижнів.

Сезон для вирощування цибулі видався доволі складним, особливо для фермерів Півдня України, де зосереджені найбільші обсяги культури. Через значну кількість опадів на початку вегетації та високі температури в липні-серпні навіть перевірені ЗЗР не змогли втримати перо в гарному стані. Як наслідок, на цибулях прогресує масовий розвиток цілої низки хвороб: стемфіліуму, пероноспорозу, альтернаріозу, а також бактеріозів.

«Ринок поки не зрозумів, що з цибулею катастрофа, але обов’язково відреагує», –– висловився один з учасників обговорення.

Собівартість тонни цибулі за умови врожайності не менше 70 т/га і механізованого збирання становить 3–3,5 грн/кг. При цьому станом на 15-16 серпня за гуртові партії цибулі в Дніпрі платили 7 грн/кг, у Маріуполі –– 8–9, в Одесі –– 7–7,5 грн/кг. Таку ціну фермери вважають виправданою та прогнозують, що вона буде й далі зростати. Адже врожайність у більшості господарств, за попередніми прогнозами, буде істотно меншою.

«Озимої цибулі вже немає, вся розпродана. Посівні площі ярої цибулі ще навесні були меншими на 20% порівняно з минулим роком. Врожайність у середньому зменшилася на 50% через погодні умови й розвиток хвороб. От і рахуйте», –– таку думку озвучив інший учасник чату.

Зростання ціни на цибулю –– питання часу. Можливо, доки фермери збуватимуть некондиційний товар із уражених полів, вона істотно не підніметься. Однак дефіцит якісної цибулі для зберігання зрештою змусить ціни йти вгору.

Щодо ймовірного імпорту цибулі з інших країн, прогнози поки неоднозначні.   

Джерело