В Україні зростатимуть посівні площі під соняшником

Поділитись

В Україні зростатимуть посівні площі під соняшником

Тривалий час площі під соняшником в Україні зростають. Так, за даними Держстату, площі під цією культурою за останнє десятиліття зросли на понад 30% – із 4,417 млн. га у 2010 році до 6,509 млн. га у 2021-му. І ця тенденція триватиме й надалі.

«Кількість атмосферних опадів надалі буде зменшуватися, що може призвести до зростання посівних площ соняшнику, оскільки культура, порівнюючи з іншими, досить посухостійка», – розповіла науковий співробітник Інституту зрошуваного землеробства НААН України Олеся Дробіт.

Цього року в частині регіонів,зокрема, на півдні та заході, фермери не виключають можливості масового пересіву озимини, і однією з культур, якою позапланово закриватимуть площі, може стати соняшник.   

Разом з тим, на переконання кандидата сільськогосподарських наук Наталії Кутіщевої з Інституту олійних культур НААНУ, уже нині посівні площі соняшнику в Україні в рази перевищують науково обґрунтовані норми, що призводить до значного зменшення якісних і кількісних показників насіння соняшнику.

Джерело