В Україні зросли ціни на сир

Поділитись

В Україні зросли ціни на сир

На українському ринку сиру ситуація як і раніше складна. Щоб уникнути збитків, виробники піднімають ціни, хоча це і веде до зниження продажів.

Крім того, подорожчання сирів вітчизняного виробництва стимулює імпорт європейських сирів, які хоч і подорожчали, але все одно дешевші за українські.

Минулого місяця в Україну імпортовано рекордний обсяг сиру: 3,8 тис. т сичужного та 626 тис. т плавленого. В цілому за три квартали імпорт сиру виріс на 11%, майже до 33,4 тис. т.

На категорію твердих і напівтвердих сирів, які здійснюють пряму конкуренцію сирів більшості вітчизняних виробників, довелося 15,5 тис. т, що приблизно дорівнює торішньому імпорту. Минулого місяця імпорт такої продукції зріс відразу на 9% до рівня понад 2 тис. т.

І це не дивно, адже собівартість імпорту сиру Емменталь становить лише близько близько 155 грн/кг. У той же час вітчизняний сир типу «російський» навіть від маловідомих виробників, як правило, в крупному опті пропонується дистриб’юторам не дешевше 175 грн/кг. Вигода для торговців сирами очевидна…

Майже половина імпортованого сиру ввозиться з Польщі (46%), з Німеччини надходить 15%, з Нідерландів і Франції 9% і 8% відповідно.

Джерело