В Україні зросли ціни на моркву та буряк

Поділитись

В Україні зросли ціни на моркву та буряк

Цього тижня на ринку України була зафіксована позитивна динаміка цін на моркву і столовий буряк. За словами самих виробників, зростання цін в даному сегменті стало можливим завдяки активізації темпів збуту моркви і буряку. При цьому, пропозиція даної продукції на українському ринку трохи зменшилася.

Сьогодні фермери відвантажують якісну морква по 4-7,50 грн за кг ($ 0,13-0,25 за кг), що в середньому на 29% дорожче, ніж наприкінці минулого робочого тижня.

У цей же час ціни на столовий буряк за тиждень виросли в середньому на 24%, і на даний момент основні операції з продажу буряка здійснюються в діапазоні 4-7 грн за кг ($ 0,13-0,25 за кг).

Зазначається, що позитивна цінова динаміка властива тільки сегменту якісних овочів, які придатні для закладки на зберігання.

Наразі морква в Україні коштує в середньому на 33% дорожче, ніж в кінці серпня минулого року. Відпускні ціни на столовий буряк за рік виросли в середньому на 36%.

При цьому, учасники ринку не виключають, що тенденція зростання цін в даному сегменті може бути тимчасовим явищем, оскільки в багатьох регіонах України ще триває кампанії зі збирання даних коренеплодів.

Джерело