В Україні зросли ціни на кукурудзу

Поділитись

В Україні зросли ціни на кукурудзу

Закупівельні ціни на кукурудзу в портах України на початку минулого тижня виросли до 8750-8850 грн/т, потім на тлі зниження курсу долара опустилися до 8600-8750 грн/т, проте наприкінці тижня на нових чутках про імовірне вторгнення та внаслідок чергового стрибка долара на 1,4% відновилися до 8750-8850 грн/т.

Доларові ціни на кукурудзу в портах України на початку тижня також опускалися слідом за світовими, але наприкінці тижня повернулися до 274-275 $/т.

Темпи експорту кукурудзи з України залишаються на високому рівні, і проведення Росією військових навчань 13-18 лютого не заважало заходам судів до портів України під завантаження.

Викликане посухою чергове зниження прогнозів виробництва кукурудзи у Південній Америці підтримує світові ціни на зернову. Експерти IGC знизили у порівнянні з січневими прогнозами оцінку світового виробництва кукурудзи на 4 млн т до 1,203 млрд т, а світових запасів – на 6 млн т.

Березневі ф’ючерси на кукурудзу на біржі в Чикаго на початку минулого тижня впали на 1,5%, проте наприкінці тижня знову повернулися до рівня 257,5 $/т.

Протягом 4-10 лютого експортні продажі кукурудзи з США знизилися до 820 тис т, проте фактичний експорт виріс у порівнянні з попереднім тижнем на 40% до 1,618 млн т та загалом у сезоні сягнув 22,33 млн т, що на 3% поступається торішнім темпам.

Березневі ф’ючерси на чорноморську кукурудзу в Чикаго рухалися за котируваннями на американську кукурудзу, і після падіння також повернулися до рівня минулого тижня 288,75 $/т.

В Аргентині наступає критичний для посівів кукурудзи період, коли кількість опадів в наступні два тижні визначатиме обсяг майбутнього врожаю. За прогнозами, наприкінці тижня пройдуть дощі, а температури залишатимуться в межах 24-26 оС, що сприятиме розвитку посівів.

Джерело