В Україні зросли ціни на кукурудзу

Поділитись

В Україні зросли ціни на кукурудзу

Експортні ціни на українську кукурудзу ростуть з початку сезону 2021/22 року (вересень-серпень) на тлі низької пропозиції через повільне просування збиральної кампанії. Висока вартість сушіння української кукурудзи через стрімке зростання цін на енергоресурси, а також схожа ситуація із затримкою врожаю в інших країнах Чорноморського регіону, надають підтримку цінам.

Ціни пропозицій з постачання української кукурудзи зросли до $ 273-275 за тонну FOB для поставки в кінці жовтня-початку листопада через обмежену пропозицію. Затримка збирання кукурудзи, а також слабка пропозиція на внутрішньому ринку змушують експортерів піднімати ціни закупівлі, щоб покрити експортні контракти. Експортні СРТ ціни на українську кукурудзу додали майже $ 6 за тонну за тиждень і виросли до $ 258-260 за тонну.

Згідно з офіційними даними, станом на 4 жовтня 2021р. кукурудза в Україні зібрана з 6,6% площ в порівнянні з близько 25% на аналогічну дату минулого року, намолочено всього 1,8 мільйона тонн кукурудзи. Активний збір зерна кукурудзи був зміщений на більш пізні терміни і привів до недостатньої пропозиції зерна під укладені раніше контракти, відзначали кілька трейдерів в Києві.

Аналогічна ситуація спостерігається в інших країнах Чорноморського регіону, включаючи Румунію і Болгарію, де збирання врожаю затримується приблизно на 2-3 тижні, що також підтримує ціни.

Вартість газу на Українській енергетичній біржі злетіла до рекордно високого рівня: станом на 06 жовтня 2021р. середньозважена ціна газу місячного ресурсу в жовтні п.р. склала 28 654 гривні за 1 тисячу кубометрів. З такою ціною газу українські фермери можуть стримувати збір врожаю і залишати кукурудзу в поле для сушіння в природних умовах, щоб трохи знизити свої витрати на доопрацювання зерна. Це можливо і економічно доцільно до середини жовтня, зазначив один український фермер.

Ситуація з відвантаженнями кукурудзи ускладнюється через заповнення українських портових ємностей пшеницею і ячменем. Деякі компанії формували запаси зерна в очікуванні підходу судів, а також на випадок продажу для покриття палаючих контрактів.

«Нові обсяги кукурудзи просто нікуди складати», – сказав один трейдер з Києва.

Джерело