В Україні зросли ціни на хліб

Поділитись

В Україні зросли ціни на хліб

В Україні зростають ціни на хліб. Незважаючи на те, що в умовах воєнного стану, уряд встановив фіксовану націнку на соціально значущі продукти, їхня вартість підвищується. Щоправда, вона зростає не так швидко, як могла би, якби влада віддала формування цін у владу ринку, а фактично – на відкуп спекулянтам.

Ціни на хліб суттєво зросли ще у лютому. Однак і в березні вони залишаються високими, а подекуди навіть трохи додали, незважаючи на заборони влади.

Аналіз цін на хліб у столичних супермаркетах Ашан, Metro, Novus та інших великих торгових мережах показав, що тенденція до підвищення зберігається. Щоправда, великого стрибка цін у порівнянні з довоєнною часом не спостерігається.

У лютому вартість зросла одразу на кілька гривень. Якщо ще в січні середня ціна буханця пшеничного хліба становила 25,20 гривні, то вже у лютому вона підскочила до 27,40. При цьому середня ціна на батон нарізного хліба у лютому становила 25,59.

У березні середня вартість нарізного хліба поки що навіть трохи нижча за лютневу – по 25,50 гривні. А ось ціна на хліб звичайної круглої форми з пшеничного борошна стала вищою за лютневу: 27,90 гривні проти 27,40.

Джерело