В Україні зросли ціни на буряк

Поділитись

В Україні зросли ціни на буряк

У першу чергу, слід зазначити, що новий плодоовочевий сезон на територіях України, які навіть нетривалий час були під контролем окупантів, оперативно розпочати фізично не вийде. Головною проблемою, яка потребує багато часу для вирішення, є заміновані цілі райони звільнених територій й великі ділянки сільгоспугідь у тому числі.

Коли додати до цього проблеми з дефіцитом ПММ, нестачі посадкового матеріалу та якісних ЗЗР, вже є можливість припустити, що далеко не усі фермерські господарства України виконають свої попередні плани щодо посадки овочів борщового набору та картоплі.

Частково активні бойові дії, а частково й дуже низький валовий збір буряку в Україні восени 2021 року призвели до відчутного зменшення пропозиції цієї культури на ринку станом на середину весни поточного року. Навіть налагодження внутрішньої логістики й безперешкодного сполучення головних місць вирощування та зберігання буряку із найбільшими центрами споживання не змогли задовольнити існуючий попит, що і привело до зростання гуртових цін у цьому сегменті ринку наприкінці поточного тижня.

Іншим фактом, який насторожив експертів, стало здорожчання буряку протягом останнього тижня на 16 % у Польщі, яка на сьогодні є практично єдиним постачальником овочу в Україну. За словами представників польських гуртових компаній, відпускні ціни на буряк збільшуються за присутності високого попиту з боку України й через те, що кількість запасів продукції у сховищах польських виробників дуже стрімко скорочується.

Джерело