В Україні зросла кількість випадків блокування банківських переказів

Поділитись

В Україні зросла кількість випадків блокування банківських переказів

В Україні, як і в усьому світі, постійно посилюються правила фінансового моніторингу. Як результат, дедалі більше клієнтів банків стикаються з арештом рахунків і переказів.

Якщо перевищити кількість переказів

З картками українських банків (для фізичних осіб) є ліміт на перекази. Наприклад, у ПриватБанку можна отримати або відправити гроші понад 100 разів. Це, зокрема, пов’язано з обмеженнями платіжних систем.

Якщо ви хочете отримувати оплату за свої послуги або товари на картку, потрібно використовувати рахунок фізособи-підприємця, тоді не доведеться стикатися з подібними проблемами. Однак ті українці, які хочуть як фізособа отримувати оплату як підприємець, рано чи пізно зіткнуться з блокуванням картки.

Якщо стати боржником

Згідно із законом виконавча служба може написати лист у банк і зажадати блокування рахунку будь-якого боржника. І це може бути заборгованість за комуналку, за кредитом, аліментами тощо. У такому разі будь-яка фінансова установа зобов’язана дотримуватися закону і єдиний спосіб отримати доступ до свого рахунку – виконати свої фінансові зобов’язання.

До того ж потрібно звертатися не в банк, а до виконавця, з ініціативи якого заблокували рахунок. Дізнатися інформацію про свою заборгованість можна за допомогою реєстру боржників.

Якщо проводити сумнівні операції

У кожному банку є власний фінансовий моніторинг. Крім того, є вимоги і з боку закону. Нацбанк, як регулятор, контролює, щоб банки дотримувалися всіх вимог. І якщо, наприклад, дробити перекази, часто поповнювати рахунок готівкою і дробити суми так, щоб вони здавалися незначними, переказувати або отримувати гроші від депутатів та інших публічних людей, які пов’язані з владою, проводити нетипові для себе операції, великі перекази – банк має право тимчасово призупинити доступ до грошей і зажадати документи або пояснення.

Крім того, коли термін дії вашої картки закінчиться, фінансова установа має право не продовжувати його і не видавати нову картку навіть без пояснень причини.

Джерело