В Україні знизилися ціни на кукурудзу

Поділитись

В Україні знизилися ціни на кукурудзу

Із першої половини минулого тижня відновилося зниження цін на українську фуражну кукурудзу на західних кордонах після деякого періоду їхньої стабілізації.

Більшість сільгоспвиробників пропонували до реалізації зерно через потребу в поповненні обігових коштів для проведення посівної кампанії та з метою звільнення складських приміщень. Пропозиція продовжувала суттєво перевищувати попит, і, що ще більш важливо, – пропускні можливості прикордонних переходів.

Станом на кінець минулого тижня з українського боку на прикордонний перехід Ізов (Україна) – Грубешів (Польща) направлено понад 11 тис. вагонів за пропускної спроможності 470-480 вагонів на добу, на перехід Ужгород (Україна) – Матевце (Словаччина) – 6,3 тис. вагонів за можливості пропускати за добу 350 одиниць, а накопичення по станції Чоп, яка межує зі Словаччиною та Угорщиною, становить майже 2,7 тис. вагонів за пропускної спроможності 350 одиниць на добу.

Таким чином, черги там сягають 1-3 тижні, але, разом із цим, на інших прикордонних переходах вагонів набагато менше, а прогнозований час простою складає 2-3 доби. Проте учасники ринку очікують, що фактичне відкриття портів р. Дунай для суден під іноземними прапорами зможе активізувати експортне постачання з України.

Додатковий тиск на ціни надавала надія на прогрес у російсько-українських перемовинах та припинення вогню, завдяки чому була б можливість відновити експорт української сільгосппродукції морськими портами.

Станом на 5 квітня ціни на фуражну кукурудзу на польському кордоні на базисі DAP фіксуються в межах 245-255 USD/т, що на 5-10 USD/т нижче, ніж тижнем раніше. В той самий час вартість зернової з постачанням до порту Констанца (Румунія) в квітні-травні знизилася в середньому на 15 USD/т та найчастіше складає 300 EUR/т.

Джерело