В Україні запрацював сучасний насіннєво-селекційний центр

Поділитись

В Україні запрацював сучасний насіннєво-селекційний центр

В Україні запрацював сучасний насіннєво-селекційний центр. Відтепер на Донеччині вирощуватимуть садивний матеріал на основі технологій шведської компанії ВСС АВ.

«‎Завод побудований у рекордний термін — за 8 місяців. На першому етапі лісорозсадницький комплекс вироблятиме більше мільйона сіянців сосни із закритою кореневою системою. Надалі плануємо збільшити потужності вдвічі. Завод також почне працювати із листяними породами»‎, — заявив глава Держлісагентства.

Згідно з інформацією, такий ж комплекс восени було відкрито на Львівщині. У наступному році селекційно-насіннєві комплекси мають намір збудувати у Київській, Житомирській, Кіровоградській, Сумській, Чернігівській, Волинській, Івано-Франківській і Тернопільській областях.

За словам глави Днржлісагентства, вони будуть генерувати ще близько 50 млн одиниць якісного садивного матеріалу на рік. Загалом у наступному році в межах програми президента Володимира Зеленського «‎Зелена країна» Держлісагентство планує висадити 300 мільйонів саджанців, що стане новим рекордом для країни. У 2023 році — 330 мільйонів, у 2024 році — 334 мільйони.

Джерело