В Україні виробникам свинини важко конкурувати з тіньовим ринком

Поділитись

В Україні виробникам свинини важко конкурувати з тіньовим ринком

Зміна ставок ПДВ стимулює «чорний» та «сірий» ринки свинини, де все продають за готівку, вважає керівник департаменту тваринництва ТОВ «Агропрайм Холдинг» Віктор Маслов.

Віктор Маслов вважає, що дуже складно планувати виробництво, якщо правила гри змінюються тричі на рік.

«Ні для кого не є таємницею, що в країні паралельно з офіційним ринком свинини працюють так звані сірі та чорні ринки, на яких оператори продають свиней і купують корми за готівку, – розповів він. – Нам, прозорим учасникам ринку, дуже важко конкурувати з такими гравцями. Зниження ставки ПДВ мало на меті зменшити привабливість роботи без сплати податків і вивести цей сегмент ринку з тіні. Тому не зрозуміло, чому уряд через п’ять місяців скасував свою ініціативу, лишивши ставку 14 % на основні компоненти фуражу».

Спеціаліст вважає, що потрібно встановити знижену ставку ПДВ на весь ланцюг виробництва та реалізації основних харчових продуктів, безумовно, додаючи до цього переліку продуктів м’ясо.

«Це дасть змогу реально зменшити вартість цих товарів для населення та зробить тіньовий ринок виробництва цих продуктів непривабливим, – наголосив Віктор Маслов. – Тому останні події — здорожчання кормів, повернення до ставки ПДВ 20% — вимусять малоефективних гравців зачинятися або піти в тінь. Особливо важко буде операторам ринку, які не мають своєї землі та вимушені закуповувати фураж для годівлі тварин».

Джерело