В Україні виник дефіцит ранніх овочів

Поділитись

В Україні виник дефіцит ранніх овочів

В Україні через окупацію росіянами південних територій виникли проблеми з постачанням ранніх овочів. Зокрема, молодої цибулі, моркви, буряка. Про це повідомив перший заступник міністра аграрної політики Тарас Висоцький.

«Є напруга по ранній овочевій групі, зокрема це молода цибуля, морква, буряк, адже овочі саме ранньої групи вирощували в Херсонській та Запорізькій областях», — сказав Тарас Висоцький.

При цьому він зазначив, що не очікує дефіциту базових продуктів.

«Що стосується можливого дефіциту тих чи інших продуктів, то 182 тис. гектарів посаджених цукрових буряків — це більш ніж достатньо, щоб задовольнити внутрішній ринок, і навіть можна буде експортувати. Щодо соняшникової олії також немає застережень, у нас існує запас соняшнику — це десятирічне споживання олії. Крім того, посаджено 1,1 млн га картоплі — це більш ніж достатньо для внутрішнього споживання», — розповів заступник міністра.

За його словами, попри всі складнощі і воєнний час фактично весняна посівна кампанія завершується. Вже посіяно близько 90% від того, що планувалося посіяти в цьому році.

Джерело