В Україні врожай озимих опинився під загрозою

Поділитись

В Україні врожай озимих опинився під загрозою

У першій декаді жовтня в Україні спостерігалися неоднорідні агрометеорологічні умови для росту і розвитку озимих культур і завершення збирання пізніх культур. Їх сприятливість залежала від зволоження верхнього шару ґрунту і кількості ефективного тепла для нормального розвитку озимих культур, говориться в декадному огляді Гідрометеоцентру України.

«Суха прохолодна погода була малоприємною для сівби, утворення сходів і осіннього розвитку озимих культур. Накопичення ефективного тепла, необхідного для розвитку озимих культур, відбувалося значно повільніше, ніж в минулому році. Відповідно, і розвиток озимих відбувається пізніше. На більшості посівів, які здійснені в кінці вересня і на початку жовтня, відзначається тільки проростання зерна», – відзначили агрометеорологи.

Також повідомляється, що внаслідок дефіциту опадів, який в більшості областей спостерігається з початку і повної відсутності опадів в першій декаді жовтня значно збільшилися площі з незадовільним зволоженням ґрунту.

Станом на 10 жовтня на більшості площ в Одеській, Херсонській, Запорізькій, Донецькій, багатьох площах Харківської, Луганської, Дніпропетровської областей продуктивної вологи в 0-10 і 0-20 см шарі ґрунту не було зовсім. На інших площах внаслідок сухої та часто вітряної погоди відбулося значне зменшення вмісту продуктивної вологи, проте прохолодна погода стримувала швидке пересихання верхніх шарів ґрунту, і на більшій частині посівних площ ще зберігалося добре та задовільне зволоження.

«За таких обставин складаються передумови для того, що на більшості площ озимі припинять вегетацію в слабо розвиненому стані і будуть уразливі до несприятливих умов перезимівлі (низьких температур, льодової кірки) в разі їх виникнення. На частині жовтневих посівів, де зберігається ґрунтова посуха, особливо в південних областях, сходи можуть не утворитися», – прогнозують експерти.

Джерело