В Україні створюватимуть нові гібриди української кукурудзи

Поділитись

В Україні створюватимуть нові гібриди української кукурудзи

Українська селекційна компанія «Маїс» попри війну та зрив експортних поставок запускає нову селекційну станцію. Про це повідомила пресслужба компанії.

Як зазначається розташовується станція в місті Борщів на Тернопільщині. Там створюватимуть нові гібриди української кукурудзи.

«Наші спеціалісти схрестили наявний матеріал для цієї станції, відібрали кращі зразки зі свого генетичного банку й попри війну почали цей проєкт. На підготовлене поле на Тернопільщині ми вже висіяли перші зразки селекційного розсадника, які прибули з нашого розсадника в Чилі», — розповів Микола Федько, генеральний директор компанії «Маїс».

 

Цьогоріч станція запрацює не на повну потужність — не вдалося добудувати  офіс і приміщення для відпочинку співробітників, як планувалося раніше. Також не вдалося завезти всю заплановану техніку. 

«Сівалка та комбайн зараз перебувають у Німеччині. Транспорт повністю проплачений, але стоїть питання ризиків. Тож чекаємо й приймаємо рішення, зважаючи на поточну ситуацію», — пояснили у компанії «Маїс».

Для якісного старту планують використати всі наявні ресурси. Передусім, людські. Тому насамперед сформували штат станції: агрономи, помічники агрономів, селекціонери.

У компанії наголошують: відкриття селекційної станції має велике значення для всього українського агросектору.

«Насіння — це продукт, який завжди має додану вартість. Це — не сировина, це вже готовий товар з усіма вихідними: від упаковки, дозволів, сертифікацій до імені та адреси українського виробництва. Тож продовження роботи насіннєвих компаній в нинішніх умовах дуже важливе. Це дає надію на відкриття нових ринків та ріст галузі попри всі зовнішні умови», — додала Сюзана Григоренко, виконавча директорка Насіннєвої асоціації України.