В Україні створять систему боротьби з ерозією ґрунтів

Поділитись

В Україні створять систему боротьби з ерозією ґрунтів

Без іригаційної системи близько 2 млн га українських чорноземів буде втрачено, деградація ґрунтів призведе до колосального зниження врожайності вирощуваних сільгоспкультур, відповідно і фінансових втрат, які складно навіть уявити, розповів Міністр агрополітики та продовольства Роман Лещенко під час до свого візиту до США.

«Ми повинні закласти основи реалізації іригаційної реформи. Без цього, ми будемо просто втрачати величезні масиви наших чорноземів. Деградація земель, вітрова, водна ерозія, опустелювання земель — це те що буде призводити до втрати економічної активності», — зазначив Міністр.

Роман Лещенко наголосив, що проблеми пов’язані із засухою та зміною температур вже гостро стоять і не лише на півдні, а і в центральному регіоні. Майже половина Черкащини минулого року пережил а екстремальну засуху. Люди вперше за роки збирали врожай у дві тонни з гектара кукурудзи у той час як ще 5 років тому вони збирали 10-12 тонн врожаю кукурудзи з гектара.

«Для реалізації реформи водогосподарської галузі буде створено національного оператора, який управлятиме магістральними каналами, насосними станціями і формуватиме кооперативи водокористувачів — малих та середніх аграріїв, які зможуть отримувати державну компенсацію вартості обладнання», — зауважив Міністр.

За його словами, цей оператор буде публічною акціонерною компанією з міжнародними стандартами корпоративного управління. Він зможе залучати проєктне фінансування у тому числі й через інституції Сполучених Штатів.

Роман Лещенко додав, що шлях України не унікальний. Казахстан п’ять місяців тому підписав угоду з однією з найбільших іригаційних компаній Сполучених Штатів та міжурядову угоду на реалізацію проєкту зрошення на 3 млн га.

«Я постійно акцентую увагу на наших східноєвропейських сусідах — Польща вкладає великі кошти в іригацію. Румунія запустила державну програму реконструкції іригаційних систем. Сьогодні навіть українські виробники зрошувального обладнання і українські виробники металу експортують продукцію в Румунію, Болгарію», — резюмував Міністр.

Джерело