В Україні стартувало добровільне декларування доходів

Поділитись

В Україні стартувало добровільне декларування доходів

З 1 вересня громадяни України мають право подати одноразову добровільну декларацію із зазначенням активів, що їм належать, і з яких не були сплачені податки і збори.

«В добровільній декларації не потрібно буде вказувати інформацію про джерела походження задекларованих активів. Добровільне декларування – це спосіб цивілізовано вивести на світло гроші та активи», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що запровадження одноразового добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету передбачено в законі №1539. Закон створює стимули для виведення з тіні доходів, прихованих від оподаткування, та залучення їх в економіку України.

«Кампанія із добровільного одноразового декларування активів фізичних триватиме до 1 вересня 2022 року. Декларування активів здійснюється виключно за бажанням громадянина, який має право на таке декларування», – додали у міністерстві.

Збір з одноразового добровільного декларування – це одноразовий обов’язковий платіж, розмір якого самостійно розраховується декларантом з вартості належних йому активів з урахуванням ставок такого збору та відображається ним у декларації.

Ставки збору:

• 5% з валютних цінностей на рахунках в українських банках та інших активів в Україні;

• 9% з валютних цінностей на рахунках в іноземних банках або фінустановах та інших активів за кордоном;

• 2,5% з номінальної вартості державних облігацій України придбаних з 1 вересня 2021 року до 31 серпня 2022 року.

Зауважується, що декларація подається до Державної податкової служби України безпосередньо платниками через Електронний кабінет.

Джерело