В Україні різко зміниться курс долара

Поділитись

В Україні різко зміниться курс долара

В Україні курс долара протягом серпня може знизитися приблизно на 2-3 грн і наблизитися до офіційного показника. При цьому економічних підстав для курсу 40 грн/$ немає.

Найближчим часом курс має всі шанси наблизитися до офіційного рівня і стабілізуватися біля позначок 37-38 грн/$, вважають у Concorde Capital.

“Паніка спаде в найближчі кілька тижнів. Готівковий курс наближатиметься протягом серпня до офіційного рівня. Думаю, ймовірним можна вважати курс близько 37-38 грн/$”, – зазначає керівник аналітичного відділу ІК Олександр Паращій.

З такими оцінками погоджується Василь Горбаль із Ради НБУ. На курс вплине, зокрема, частковий запуск експорту з українських портів. Крім того, нагадує Горбаль, найближчим часом Україна може отримати нову домовленість із МВФ на фінансування для відновлення економіки. Це вже анонсував голова Нацбанку Кирило Шевченко.

Зазначимо, на цей момент вартість долара вже стабілізувалася навколо досить високої і, як вважають у НБУ, завищеної позначки 40 грн/$. І якщо оцінки експертів будуть правильними, найближчим часом долар подешевшає на 2-3 грн.

Проте варто враховувати, що в умовах повномасштабної війни робити прогнози вкрай складно. Ситуація, коли на курс впливали насамперед економічні чинники, вже не є актуальною. Багато що залежить від ситуації на фронті, домовленостей щодо фінансової підтримки від міжнародних організацій та урядів інших країн.

“Говорити, що зараз неринковий курс, складно. Це той курс, за яким банки, обмінники готові купувати й продавати долари”, – підсумував аналітик.

Однак, як тільки настрої українців зміняться, попит на валюту спаде, курс, імовірно, почне плавно знижуватися.

Джерело