В Україні рекордно зросли ціни на капусту

Поділитись

В Україні рекордно зросли ціни на капусту

В Україні цього тижня подорожчала білокачанна капуста. За словами ключових гравців ринку, ініціюють підвищення цін у даному сегменті переважно експортно-орієнтовані компанії, які на поточному тижні почали закуповувати українську капусту для подальшого перепродажу до Білорусі. При цьому більшість цієї продукції згодом реалізується російському ринку.

Згідно з даними щоденного моніторингу, багато великих господарств продовжують відмовлятися від активної реалізації якісної капусти, сподіваючись продати продукцію на більш вигідних умовах. При цьому попит у даному сегменті поступово зростає. Це дає можливість решті виробників підвищувати відпускні ціни.

Сьогодні більшість українських виробників уже ведуть реалізацію білокачанної капусти по 7-10 грн/кг ($0,26-0,37/кг), що в середньому на 26% дорожче, ніж наприкінці минулого робочого тижня.

На даний момент ціна на білокачанну капусту в Україні вже в середньому в 5 разів вища, ніж у грудні 2020 року. Більшість ключових гравців ринку не виключають, що зростання цін у даному сегменті може зберегтися і наступного тижня, якщо великі господарства, як і раніше, відмовлятимуться від продажів білокачанної капусти.

Джерело