В Україні рекордно подорожчала капуста

Поділитись

В Україні рекордно подорожчала капуста

Білокочанна капуста в Україні продовжує інтенсивно дорожчати, причому темпи зростання цін на цю продукцію цього тижня помітно прискорилися. Причиною чергового цінового зростання в даному сегменті ключові гравці називають стабільно високий попит на білокачанну капусту як на внутрішньому ринку, так і з боку експортно-орієнтованих компаній. При цьому обсяги пропозиції даної продукції в Україні в поточному сезоні значно поступаються торішнім, що зумовлено скороченням площ під білокачанною капустою.

Так, на сьогоднішній день українські фермери готові відвантажувати білокачанну капусту не дешевше за 15-17 грн/кг (0,52-0,59/кг), що в середньому в 1,5 рази дорожче, ніж наприкінці минулого робочого тижня. Основною причиною ситуації, що склалася, експерти ринку називають реекспорт української капусти в Росію через Білорусь. Зважаючи на ажіотаж на ринку капусти в Росії, попит білоруських експортно-орієнтованих компаній в Україні за останній тиждень зріс у кілька разів.

На даний момент ціни на білокачанну капусту в Україні вже в середньому у 7 разів перевищують торішні показники за аналогічний період. При цьому більшість українських виробників на сьогоднішній день стримують продаж капусти, сподіваючись продати її за ще більш високою ціною на початку весни.

Джерело