В Україні продукти з Білорусі підроблюють у підвалах

Поділитись

В Україні продукти з Білорусі підроблюють у підвалах

Під виглядом дитячих продуктів з Білорусі в Україні можуть продавати фальсифікат. Продукти з маркуванням “рекомендовано від 3 років” можуть містити небезпечні добавки.

“Якщо вказано, що продукт дитячий, але вік вживання “від 3 років”, то це свідчить про те, що продукт розрахований на дорослих. Там вже такі добавки, як для дорослого”, – попередив виконавчий директор Союзу споживачів України Максим Несміянов.

За словами експерта, в даний час шахраї в Україні користуються популярною думкою покупців про нібито високу якість продуктів з Білорусі. Тому вони можуть позиціонувати свій неякісний продукт як білоруський.

“Постарайтеся обходити стороною дитячу продукцію з Білорусі. Швидше за все, це буде підробкою, зробленою десь в підвалах України”, – сказав Несміянов.

Відносно дитячих продуктів з маркуванням “від 0” або “від 3 років” він пояснив, що в першому випадку можна сподіватися на те, що це дійсно продукт для дітей і, можливо, кращої якості, ніж більшість інших продуктів.

Але товари з позначкою “від 3 років” можуть містити небезпечні добавки. “У дітей від такого продукту будуть алергічні реакції, проблеми зі здоров’ям”, – сказав експерт.

Він додав, що в ситуації, коли в Україні практично відсутній контроль за якістю продуктів харчування, в тому числі дитячих, покупцям слід орієнтуватися тільки на власний досвід і на ціну товару. “Сьогодні ніщо дешеве справжнім бути не може”, – заявив Несміянов.

Джерело