В Україні продали ділянку землі за рекордною ціною

Поділитись

В Україні продали ділянку землі за рекордною ціною

З моменту відкриття ринку землі в липні в Україні було укладено вже понад 28 000 угод з купівлі-продажу земельних ділянок. Вартість ділянок стрімко зростає, хоча попит на землю збільшується не так швидко. При цьому, нещодавно в Держгеокадастрі був зафіксований продаж земельної ділянки за рекордно низькою ціною – всього 315 гривень за гектар.

У Ніжинському районі на Чернігівщині було продано ділянку площею 2 га для ведення особистого селянського господарства всього за 630 грн. Отже, за 1 га землі власник запросив ціну всього 315 гривень.

Найдорожчу ціну за один гектар відчуженої землі за попередні чотири місяці було зафіксовано у місті Українка Київській області – 39 мільйонів гривень. Там було продано земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства площею 0,008 га за 318,85 тис. грн.

Загалом по Україні середня вартість за один гектар відчужених земельних ділянок становить наразі 43 879 гривень.

На думку спеціалістів, вартість української землі щороку зростатиме. Ціна на землю ставатиме вищою рік від року приблизно на 10%. Великий сплеск по вартості землі слід очікувати у 2024 році, коли ринок землі запрацює на повну силу, і юридичні особи також отримають право на купівлю ділянок. У 2024 ціна на землю становитиме в середньому 2200 доларів за гектар.

Джерело