В Україні послуги перевірки власників земельних ділянок коштують 10 тис грн

Поділитись

В Україні послуги перевірки власників земельних ділянок коштують 10 тис грн

Через те, що нотаріуси наразі проводять перевірки набувачів та власників земель у ручному режимі, вартість нотаріальних послуг збільшилася до 10 тис. грн.

Згідно із Порядком здійснення перевірки відповідності набувача або власника земельної ділянки сільськогосподарського призначення вимогам, визначеним статтею 130 Земельного кодексу України, нотаріуси проводять перевірки майже у ручному режимі.

«Внаслідок цього механізм перевірки займає більше часу, що призводить до подорожчання нотаріальних послуг. За інформацією, яку має Комітет, перевірка триває близько двох тижнів, а вартість нотаріальних послуг становить близько 10 тисяч гривень. Фактично покупець покладає ці витрати на продавця. І люди при вартості землі у 1500 доларів за гектар змушені занижувати її до 200-300 доларів за гектар. І це стосується не тільки паїв земель сільськогосподарського призначення, а й садових земельних ділянок, земель особистих господарств тощо», – повідомив народний депутат України, голова підкомітету з питань земельних відносин Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Артем Нагаєвський.

За його словами, зараз необхідні для роботи нотаріусів є в елевтронній формі. На переконання парламентаря, була б доцільною розробка програмного забезпечення з метою автоматизації перевірок.

«Це б значно зекономило час та гроші сторін», – підсумував парламентар.