В Україні половина міцного алкоголю – фальсифікат

Поділитись

В Україні половина міцного алкоголю – фальсифікат

В Україні кожен літр міцного алкоголю – фальсифікат. Його реалізують без сплати акцизів, при цьому якість такого напою ніхто гарантувати не може. Загалом ситуація з підакцизними товарами (передусім сигарети й алкоголь) досягла найгіршого за багато років стану.

“Із кожного другого літра не сплачується акциз. Навіть у Києві є магазини, які на розлив горілку продають, що заборонено. А є сайти, які продають цілими тетрапаками. Кожен другий літр контрафактний, нелегальний, із нього не сплачено акциз”, – розповів народний депутат, голова комітету з питань податкової, фінансової і митної політики Данило Гетманцев.

Товар без акцизів можна купити в інтернеті й навіть у магазинах і кафе біля метро. При цьому, якщо з ситуацією з ухиленням від сплати ПДВ вдається показники покращувати, сірий ринок підакцизних товарів тільки зростає.

“Радіти нічому, це факт. І щодо алкоголю, і щодо пального, і щодо тютюнових виробів. Тут система впирається найбільш жорстко. Якщо в схемах із ПДВ ми переломили ситуацію і близькі до остаточного її вирішення, то підакцизка стала для нас своєрідним Сталінградом. Тут проявляється впевненість у власній безкарності злочинців, які ухиляються від податків. Всі ж знають ситуацію з duty free, коли на одного пасажира, зокрема й дітей, “продавали” по шість блоків сигарет”, – пояснив Гетманцев.

Джерело