В Україні по-новому розраховуватимуть середню зарплату

Поділитись

В Україні по-новому розраховуватимуть середню зарплату

В Україні тепер в умовах воєнного стану по-новому розраховуватимуть середню зарплату. Відповідне рішення ухвалили на черговому засіданні Кабінету Міністрів.

Зокрема, тепер, під час військового стану, з розрахункового періоду, під час якого обчислюється середня зарплата, виключається час, у який були відсутні дані про нараховану заробітну плату працівникові через бої.

Якщо працівник частково відпрацював період, за який нараховано премію або іншу заохочувальну виплату, то при обчисленні середньої заробітної плати враховується фактично нарахована сума такої премії.

Навіщо потрібні ці нововведення? Завдяки таким заходам можна буде правильно вирахувати середню зарплату на підприємствах, які через бої з російськими окупантами, що вторглися у лютому в Україну, тимчасово зупиняли свою роботу.

Слід зазначити, що через повномасштабне вторгнення російських військ в Україну багато підприємств, хоча далеко не всі, були змушені знизити зарплати своїм співробітникам. Деякі компанії відправили своїх співробітників у відпустку (неоплачувану) або просто звільнили.

Джерело