В Україні підвищили тарифи на доставку газу

Поділитись

В Україні підвищили тарифи на доставку газу

В Україні з 1 січня 2022 року збільшаться тарифи на доставку газу – це суми, які українці платять на додачу до основного тарифу на газ, що становить близько 8 грн у більшості постачальників до весни-2022. Найбільше за достаку доведеться платити мешканцям Чернівців (2,568 грн за кожен куб). Також серед “дорогих” міст опинилися Миколаїв та Харків. Відповідне рішення ухвалено 23 грудня.

Нові ціни на доставку блакитного палива опублікувала у своєму проєкті Нацкомісія з комунальних послуг та енергетики. Так, для “Чернівцігазу” доставка може подорожчати з 2,136 до 2,568 грн за куб. Для “Миколаївгаз” та “Харківгаз” з 2,148 до 2,388 грн.

Абонплата – фіксована сума, яку платимо щомісяця. Її розмір залежить лише від двох показників: усереднене споживання газу та тариф. Споживання газу враховують за “газовий рік” (з жовтня до жовтня). Весь обсяг ділять на 12 місяців. Отримана цифра множиться на тариф облгазу – стільки потрібно платити щомісяця.

Плата за доставку газу дозволяє розділити постачальника та продавця. Так, облгаз утримує інфраструктуру та забезпечує подачу блакитного палива. А ось саме блакитне паливо можна купувати у будь-якого постачальника: від “Нафтогазу” та облгаззбуту до невеликих приватних компаній.

Усі вони пропонують різні тарифи, тому обирати за якою ціною платити за блакитне паливо можна самостійно. На доставку газу доводиться витрачати блакитне паливо на технічні потреби. Крім того, потрібно підвищувати зарплати працівникам, проводити ремонти тощо.

Джерело