В Україні навесні очікують дефіцит КАСу

Поділитись

В Україні навесні очікують дефіцит КАСу

Наразі аграрії неохоче купують азотні добрива, сподіваючись, що навесні ціни впадуть і вони зможуть придбати товар дешевше. Таким чином формується відкладений попит, який намагатимуться задовольнити навесні. Про це розповів Олексій Малеванець, директор компанії «Укрхімекспорт».

«Ситуація з КАС значно складніша ніж з твердими добривами, адже необхідний для доставки спеціальний транспорт, а знайти вільну автоцистерну навесні буде нереально, вони вже будуть зайняті. Це не гранульовані добрива, які можна вивезти із заводу чи складу власним автотранспортом. Тому виникатимуть ситуації, коли аграрії оплатили товар і на заводі він є, але довезти його немає чим. Через що постачання будуть невчасними», — пояснив фахівець.

Крім того, за його словами, висока ціна на КАС не дає можливості аграріям заздалегідь його купити та залишити на зберіганні у трейдера, як це було минулого року.

«Таким чином, навесні, на тлі загального дефіциту азотних добрив, проблеми з КАС будуть найбільшими, адже ті господарства, що раніше наперед купували товар, цього року його не купили і захочуть придбати навесні. Але логістика не дозволить усім отримати КАС у момент внесення», — додав експерт.

Джерело