В Україні на різницю між покупками та офіційними доходами нарахують податки

Поділитись

В Україні на різницю між покупками та офіційними доходами нарахують податки

В Україні після вересня 2022 року податкова разом із Кабміном запровадить нові методи контролю. Перевірятимуть усі великі витрати українців, і якщо виявиться, що їхні офіційні доходи не пояснюють джерело походження коштів, на різницю нарахують ПДФО та військовий збір (19,5%).

До вересня 2022-го всі охочі можуть самі легалізувати зароблене у тіні: звернутися до податкової, заповнити нульову декларацію, вказати своє майно та накопичення і сплатити з них невеликий податок. А ось потім запровадять нові методи контролю.

Що потрібно знати:

  • чіткі правила ще розробляються;
  • перевірятимуть всі великі покупки;
  • навіть якщо продати будинок, на який заробили в тіні, та спробувати купити щось на отримані кошти, податкова може поставити запитання;
  • у реєстрах податківців є дані про всі офіційні доходи українців із 1995 року, тож розповісти про те, що “накопичили за багато років”, не вийде.

Такі методи контролю існують у багатьох країнах, тепер черга дійшла і до України. При цьому важливо зазначити, що через величезний рівень тіньової економіки страждає вся країна. Немає грошей на значне підвищення зарплат та пенсій, медицину, оборону тощо.

Усі, хто не сплачує податки, фактично краде у кожного громадянина країни. У багатьох країнах такі злочини вважаються кримінальними, а в Україні рівень тіні зашкалює.

Джерело