В Україні хочуть ліквідувати Фонд соціального страхування

Поділитись

В Україні хочуть ліквідувати Фонд соціального страхування

В Україні пропонують з 1 січня 2023 року ліквідувати Фонд соціального страхування, а його функції передати Пенсійному фонду. При цьому майно соцстраху матимуть змогу продати, а гроші направити на пенсії.

Відповідні зміни передбачено законопроєктом №3663. Автор – голова комітету з питань соцполітики Галина Третьякова. Документ можуть розглянути на найближчому засіданні Ради.

Так, згідно з нормами документа:

  • Фонд соціального страхування ліквідують із 1 січня 2023-го;
  • ПФУ та його територіальні органи будуть правонаступниками соцстраху;
  • ПФУ отримає частину ЄСВ, який зараз надходить до соцстраху. При цьому також можуть продавати майно соцстраху, а гроші переказувати до бюджету Пенсійного фонду.

“Бюджет ПФУ формується за рахунок надходжень від сплати ЄСВ та надходжень з інших джерел, а також доходів від реалізації майна, придбаного за рахунок коштів Фонду соціального страхування”, – йдеться в документі.

До речі, в Україні через різку інфляцію 2022-го індексація пенсій наступного року має бути в рази вищою. Однак уряд досі не може розробити плани, оскільки ситуація в економіці залежатиме від війни. У разі деокупації території та швидкої стабілізації, Мінсоцполітики може розпочати плани підвищення пенсій.

Джерело