В Україні істотно подорожчали дині

Поділитись

В Україні істотно подорожчали дині

В Україні на поточному тижні суттєво зросли ціни на дині. Основними факторами зростання цін в даному сегменті стали сезонне скорочення пропозиції цієї продукції, а також досить активний попит з боку споживачів.

Так, у порівнянні з минулим тижнем диня в українських господарствах подорожчала в середньому на 33%, що зі слів фермерів пов’язано, перш за все, з сезонним скороченням пропозиції даної продукції. На сьогоднішній день у багатьох господарствах південного регіону практично завершилося збирання ранніх сортів дині, в той же час прибирання більш пізніх сортів фермери планують почати тільки ближче до кінця поточного місяця. Крім того, на даному етапі у багатьох виробників виникли проблеми з якістю дині через несприятливі погодні умови.

Так, на сьогоднішній день оптом дині з поля фермери відвантажують по 4-8 грн / кг ($ 0,015-0,30 / кг).

Варто відзначити, що на даний момент дині в українських господарствах коштують в середньому на 23% дорожче, ніж в аналогічний період минулого року. На думку галузевих фахівців, така істотна цінова різниця пов’язана, перш за все, зі скороченням виробництва даних баштанних в країні через несприятливі погодні умови.

Джерело