В Україні хочуть змінити правила габаритно-вагового контролю

Поділитись

В Україні хочуть змінити правила габаритно-вагового контролю

Експерти заснованого ВАР аналітичного центру «Розумна країна» підготували законопроєкт №6622, який виправить основні недоліки притягнення вантажовідправника до адміністративної відповідальності у сфері габаритно-вантажного контролю.

Нагадаємо, що така відповідальність була впроваджена законом № 1582-IX, що набрав чинності з 1 жовтня. Цей проект уже зареєстрований у парламенті.

Законопроєктом №6622 пропонується:

  • Встановити однаковий підхід щодо підстав для притягнення до адміністративної відповідальності за однакове порушення вантажовідправника та перевізника, які є рівноправними учасниками перевізного процесу.
  • Встановити градацію розмірів штрафів за перевищення граничних норм габаритно-вагового контролю.
  • Прибрати подвійне притягнення до адміністративної відповідальності за одне й те ж порушення, якщо перевізник та вантажовідправник є однією особою.
  • Усунути юридичну відповідальність для вантажовідправника за перевезення вантажів без отримання відповідного дозволу, якщо такий вантаж перевищує нормативні габаритні параметри.
  • Уточнити процедурні питання притягнення вантажовідправників до адміністративної відповідальності у сфері вагового контролю.

Джерело