В Україні ціни на фрукти б’ють рекорди

Поділитись

В Україні ціни на фрукти б’ють рекорди

Ціна фруктів з українського півдня – шокує. За кілограм найдешевших абрикосів, як і персиків, треба викласти 50 гривень. Садівники виправдовуються: третину врожаю кісточкових зіпсувала погода. Зберегти вдалося лише частину. Абрикосів на ринку обмаль, та й ціна кусається.

“Абрикоса нема, починається трохи. Ціна дорогувато, але люди беруть абрикос добре, щоб їсти”, – ділиться продавець фруктів Павло Хомич.

Чому фрукти дорогі

Аграрії Херсонщини скаржаться – мороз навесні знищив половину врожаю абрикосів на півдні.

“Погана урожайність, так сталося, що мороз усе забрав, у нас тільки окремі сорти, які не бояться морозу”, – зазначає агроном Володимир Вдовеченко.

Сливи також приблизно на 40% менше вродило, ніж минулоріч. Володимир 48 років працює бригадиром в агрофірмі. Каже, таких збитків на кісточкових ще не було. Уперше втратять і врожай яблук.

Дефіцит кісточкових компенсує ягода, зокрема виноград. Тепличний виноград вродив, і порівняно з минулим роком буде дешевшим, кажуть фермери. А от хорошої ціни на ґрунтовий очікувати марно. Він також постраждав від морозів.

Середня вартість фруктів на Херсонщині

  • Абрикос – 50-100 гривень.
  • Рання слива – мінімум 40 гривень.
  • Ожина – 65 гривень.
  • Ціни на фрукти загалом – від 35 до 200 гривень.

Чого чекати в серпні

Садівники кажуть, у серпні значного зниження цін не буде. А ягідний сезон продовжать кавуни. Їхня вартість, за прогнозами фермерів, вищою за минулий рік не буде.

Джерело